()

Podczas spowolnienia gospodarczego po Wielkiej Recesji, ludzie ze wszystkich klas ekonomicznych zaczęli używać lombardów jako krótkoterminowego rozwiązania ich problemów finansowych, a także jako dobre miejsce do uzyskiwania rabatów na artykuły gospodarstwa domowego.

Podstawy zakupów w lombardzie

Nie: pokazuj się niedoinformowany

Bez względu na to, na co kupujesz, warto wiedzieć dokładnie, ile kosztowałby zakup w innym miejscu. Ilekroć robisz zakupy z drugiej ręki, zawsze powinieneś najpierw przeprowadzić pewne lekkie badania – sprawdź cenę podobnych używanych przedmiotów online, a przynajmniej upewnij się, że wiesz, ile kosztowałby zakup nowego. W ten sposób nie będziesz płacić cen detalicznych za rzeczy używane.

Tak: targuj się

Targowanie się może wydawać się zagubioną sztuką, praktykowaną tylko przez starsze kobiety próbujące kupić przerażające porcelanowe lalki na pchlim targu, ale jeśli chcesz mieć pewność, że uzyskasz najlepszą możliwą ofertę podczas zakupów w lombardzie, lepiej udoskonal swoje umiejętności negocjacyjne. Nie tylko jest całkowicie akceptowalne negocjowanie niższej ceny na przedmioty w lombardach, ale większość lombardów aktywnie tego oczekuje.

Zazwyczaj lombardy przyklejają swoje towary z ceną nieco wyższą niż to, za co płacisz, aby zarobić. Ponieważ wiele osób albo nie wie, że mogą handlować, albo czuje się z tym niekomfortowo, często kończy się to ucieczką. Zazwyczaj jednak można rozmawiać z nimi przy kasie, a wiele lombardów używa na swoich metkach czegoś zwanego kodem alfabetycznym.

targuj się w lombardzie

To warto kupić w lombardzie

Tak: kupuj DVD i gry wideo

Lombardy często mają zaskakująco duże kolekcje filmów i gier w cenach, które konkurują z cenami wypożyczalni – tylko Ty możesz zachować te dyski na zawsze bez obciążania karty kredytowej dolarem za każdą noc, którą masz . Oczywiście niektóre z tych gier i filmów mogą być porysowane nie do naprawienia, więc zawsze otwórz obudowę i poszukaj uszkodzeń przed ich zakupem.

Nie: kupuj elektroniki osobistej

Tak, możesz znaleźć szalone rabaty na gorące urządzenia elektroniczne, takie jak telefony komórkowe, laptopy, tablety, systemy do gier i komputery w lombardach, ale jeśli nie jesteś ekspertem od tych produktów, najlepiej zachować spokój. Nawet jeśli zewnętrzna strona tego iPada wygląda dobrze, bardzo trudno jest zweryfikować stan oprogramowania w nim zawartego.

Tak: kupuj narzędzia

Od kosiarek po wiertarki elektryczne, lombardy często mają zaskakująco szeroki wybór delikatnie używanych narzędzi domowych. Jeśli potrzebujesz konkretnego narzędzia do projektu remontu domu, kupowanie go jest zawsze lepszym rozwiązaniem niż szukanie czegoś nowego. Jeśli nigdy wcześniej go nie używałeś, prawdopodobnie nie będziesz go używał zbyt często w przyszłości, więc po co płacić pełną cenę za coś, co po prostu usiądzie w szufladzie zbierającej pył?

Tak: kupuj rowery

Lombardy mają zwykle duży wybór wysokiej jakości rowerów w niesamowitych cenach. Zazwyczaj też łatwo jest stwierdzić, czy rower jest legalną marką, czy jest w dobrym stanie technicznym itd.

/ 5.

Lombard oraz Skup ruchomości i nieruchomości - Rozumiemy potrzeby naszych klientów. Zapewniamy komfortowe warunki współpracy, dyskrecje, a także szybkość realizacji – oprócz skupu nieruchomości wszystkie transakcje jesteśmy w stanie przeprowadzić od ręki. Dyżur realizujemy 24h na dobę!

Skup złota, skup nieruchomości, skup kamieni szlachetnych, skup srebra.