()

Najnowsze programy reality show przyciągnęły wiele uwagi do branży lombardów. Podczas gdy uwaga głównego nurtu mediów może być nowa, branża nie jest. W rzeczywistości historia lombardów sięga ponad 3000 lat.

Według History Channel, dzisiejsze lombardy działają jako minibanki, a także służą ludziom z różnych środowisk do kupowania i sprzedawania przedmiotów. Około 12 000 lombardów zajmuje się różnorodnymi przedmiotami, w tym instrumentami muzycznymi, biżuterią i elektroniką.

Co oznacza zastawianie?

„Zastaw” oznacza, że ​​dajesz lombardowi przedmiot w zamian za pożyczkę gotówkową pod zastaw. Na przykład możesz dać im rower górski jako zabezpieczenie pożyczki. Jeśli spłacisz pożyczkę w określonym terminie, zwykle 30 dni po zastawieniu przedmiotu, możesz odzyskać rower. Kwota spłaty kredytu będzie obejmować odsetki i opłaty regulowane przez państwo.

Jeśli nie spłacisz pieniędzy na czas, lombard przejmuje na własność rower i może zaoferować go do odsprzedaży. Większość zastawionych przedmiotów (około 70%) jest odzyskiwana przez ich właścicieli i zgodnie z ankietą trendów przeprowadzoną przez National Pawnbrokers Association, średnia pożyczka wynosi około 400 zł. Lombardy również kupują przedmioty bezpośrednio do odsprzedaży.

Praca z lombardami może być dobrą okazją zarówno dla sprzedawcy, jak i kupującego, ale nie zawsze. Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące sprzedaży i kupowania w lombardzie.

Co oznacza zastawianie?

Jak sprzedać przedmiot do lombardu

  1. Znajdź odpowiedni lombard. Przeszukaj Internet, aby dowiedzieć się, co inni powiedzieli na temat pracy z obszarowymi lombardami. Następnie wybierz renomowany sklep i brokera, z którym czujesz się komfortowo. Pamiętaj też, że niektóre lombardy specjalizują się w niektórych przedmiotach. Na przykład, jeśli masz antyk, poszukaj lombardu, który ma doświadczenie w kupowaniu i sprzedawaniu antyków.
  2. Wiedz, czy chcesz zastawiać lub sprzedawać. Lombardy dadzą ci wybór, więc kształtuj się na temat opcji i poznaj wzloty i upadki każdego z nich przed wejściem. Decyzja powinna opierać się na szeregu rzeczy, w tym na możliwości spłaty pożyczki i wartości przedmiotu, który zastawiasz lub sprzedajesz.
  3. Negocjuj. Zrozum, że właściciele lombardów to sprzedawcy, a nie kolekcjonerzy. To, że kolekcjoner wycenia Twój winyl na 100 zł, nie oznacza, że ​​dostaniesz go od maklera. Ustal z wyprzedzeniem cenę minimalną, aby nie podjąć natychmiastowej decyzji, której później będziesz żałować.
  4. Przygotuj się, aby udowodnić swoje roszczenia. Na przykład, jeśli przyniesiesz cenną biżuterię, zastanów się, czy profesjonalny jubiler napisał wycenę podczas skupu złota, abyś mógł udowodnić swoją wartość. Jeśli element działa na bateriach, upewnij się, że ma w sobie nowe baterie, aby pokazać, że działa. Zawsze pomocne jest włożenie przedmiotów do ich oryginalnego opakowania.
  5. Pokaż rzeczy w najlepszym świetle. Warstwa pyłu może mieć sens na zabytku, ale nie na drukarce. Wyobraź sobie, że zamierzasz kupić przedmiot – jak miałby wyglądać?
  6. Zapłać na czas. Jeśli zastawiasz przedmiot na pożyczkę, pamiętaj o spłacie kredytu wraz z odsetkami i opłatami na czas i zgodnie z ustaleniami. Nieprzestrzeganie tego spowoduje utratę przedmiotu lub przedłużenie pożyczki, co spowoduje dodatkowe opłaty.

Jak kupować w sklepie lombardowym

  1. Wykonaj swoje rozeznanie. Nie ma znaczenia, ile kosztuje przedmiot, gdy jest nowy; niektóre rzeczy utrzymują swoją wartość o wiele dłużej niż inne. Przed dokonaniem zakupu poznaj wartość przedmiotu w jego obecnym stanie.
  2. Negocjuj. Każdy przedmiot będzie miał swoją cenę, ale cena naklejki powinna być traktowana jako punkt wyjścia. Pożyczkodawcy mają duże doświadczenie w negocjacjach, więc upewnij się, że masz limit na uwadze, zanim zaczniesz się targować. Pamiętaj również, że im dłużej coś pozostaje w sklepie, tym bardziej lombard będzie skłonny obniżyć cenę.
  3. Przeczytaj drobny druk. Niektóre lombardy dają gwarancje autentyczności, ale inne nie. Niektórzy stosują łagodne zasady zwrotu, a inni twierdzą, że „cała sprzedaż jest ostateczna”. Zasady mogą mieć szeroki zakres, więc przeczytaj je dokładnie.
  4. Płać gotówką. Pożyczkodawca może być bardziej skłonny przyjąć Twoją ofertę, jeśli płacisz gotówką. Co więcej, płacenie gotówką zapewni, że nie przekroczysz ustalonego limitu i zapobiegnie narastaniu zadłużenia na karcie kredytowej.

/ 5.

Lombard oraz Skup ruchomości i nieruchomości - Rozumiemy potrzeby naszych klientów. Zapewniamy komfortowe warunki współpracy, dyskrecje, a także szybkość realizacji – oprócz skupu nieruchomości wszystkie transakcje jesteśmy w stanie przeprowadzić od ręki. Dyżur realizujemy 24h na dobę!

Skup złota, skup nieruchomości, skup kamieni szlachetnych, skup srebra.